logo

POSTMODERN JUKEBOX - 06.09.2024

Македонска Филхармонија
пет, 6 сеп 2024 21:00

Блок

Одберете Билети

Сектор А

Сектор Б

Сектор Ц

POSTMODERN JUKEBOX - 06.09.2024
POSTMODERN JUKEBOX - 06.09.2024

POSTMODERN JUKEBOX - 06.09.2024

ОД УТРЕ ВО ПРОДАЖБА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА ЕКСКЛУЗИВНИОТ ЈУБИЛЕЕН КОНЦЕРТ НА POSTMODERN JUKEBOX ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА!

"THE 10 TOUR"

6ТИ СЕПТЕМВРИ

МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА

21 ЧАСОТ

Драги наши,

Ве информираме дека утре (понеделник - 15ти април) во 09 часот наутро започнува продажбата на влезници за ексклузивниот концерт на најголемиот забавувачки музички колектив, Postmodern Jukebox, закажан на 6ти септември во Македонска филхармонија! 

Влезниците ќе бидат во продажба онлајн на ticketx.mk и во продажната мрежа на ticketx низ Македонија по цена од 2.000 денари.

На 6ти септември може да очекувате инспиративно и екстравагантно патување низ универзумот на POSTMODERN JUKEBOX, на кое најголемите светски поп хитови, во винтиџ стилот на 1920тите и врвно свинг кабаре ќе може да се слушнат во изведба на некои од најдобрите светски изведувачи, танчери и инструменталисти… или, на кратко кажано, нешто во стилот на ,,Големиот Гетсби” во комбинација со Френк Синатра и филмот ,,Назад во иднината”.

Бидете брзи утре наутро... 

АП